• Çalışma Saatlerimiz : P.tesi - C.tesi: 08:00 - 19:00
 • Bunları Biliyor musunuz?

  Bursa Isı Yalıtımı

  Isı Yalıtımının Faydaları Nedir?

  Yönetmeliklere uygun yapılan ısı yalıtımı, kışın  ısınma yazın ise  serinleme amacıyla yaptığımız harcamalarda ortalama % 50 tasarruf etmenize ayrıca  yazın serin kalmaya kışın daha iyi ısınmaya imkan sağlar. Dengeli oda sıcaklıkları yaratarak konforlu ve sağlıklı mekanlar oluşturur.
  Evlerde küflenme, siyah leke ve mantar oluşmasına neden olan yoğuşmayı (terlemeyi) önler. Isı yalıtımıyla hem enerji tasarrufu hemde sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlar.
  Bursa’da ısı yalıtım (mantolama) dış cephe yalıtımında  Green City Yapı Dekorasyon sizlere doğru malzeme ve doğru çözümlerle  hizmet vermeye devam ediyor. Bursa  ısı yalıtım firmamızın  size kazandıracağı faydalardan yararlanmak ve enerji harcamalarınızı en alt seviyeye indirmek için bizleri 0 224 441 33 83 nolu telefonumuzdan arayabilir yada sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
  Devamını Oku

  Ses Yalıtımının Size Kazandırdıkları!

  İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen en önemli etmen günümüzde gürültüdür. Gürültü insanları hem fizyolojik hem de psikolojik açıdan olumsuz yönde etkiler. Gürültünün olumsuz etkilerini en aza indirmek ve gürültü kirliliğini önlemek amacıyla yapılarda çeşitli yalıtım teknikleri kullanılır. Bunlar akustik düzenleme ve ses yalıtımıdır.

  Ses yalıtımı sayesinde hava doğuşumlu ses iletimi ve darbe kaynaklı ses iletimi yapılarda önlenir ve daha konforlu ve huzurlu bir yaşamın önü açılır. Hava doğuşumlu ve darbe kaynaklı sesleri engellemek için farklı ısı yalıtımı modelleri kullanılır. Eğer ses dalgaları içinde yol aldıkları ortamda bir engelle karşılaşırsa bu engele çarparak titreşimleri yansıtırlar. Ses yalıtımının temeli bu yansıyan titreşimleri en aza indirmektir.

  Tek katmanlı yapı elemanlarında sesin komşu tarafa geçmemesi amacıyla kütleler yerleştirilir. Fakat bu durum hem ağırlığı artırıcı hem dayanıklılığı azaltıcı bir bir sonuç doğurduğundan pek tavsiye edilmemektedir. Bunun yerine iki profil duvar arasında ses yutucu malzemeler yerleştirerek ses yalıtımının sağlanması önerilmektedir. Döşemelerdeki ses geçişlerini önlemek amacıyla da yüzer döşeme uygulaması ile sağlanır. Darbe seslerinin önlenmesi, çift katmanlı döşeme uygulaması ile mümkündür.

  Devamını Oku

  Doğalgaz Faturalarınız Azalsın!

  Bir binanın ne kadar konforlu olduğu, fiyatını etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Zamanımızda bina fiyatlarını en çok etkileyen faktörlerden bir tanesi, evin ne kadar konforlu olduğudur. Konforu sağlayan unsurlardan bir tanesi, belki de en önemlisi binanın ısı yalıtım direnci ve enerji tasarrufu olarak kabul edilmektedir. Isı yalıtımının binaya kazandırdığı birçok avantajı ve katma değer vardır.

  Isı yalıtımın düzgün yapıldığı yapılarda faturanız gözle görülür şekilde azaldığını farkedersiniz. Isı yalıtımı sıcaklığı içeride tutar ve kombi ve klimalarınızın daha düşük ayarda kontrollü çalışmasını sağlar.

  Devamını Oku

  Komuşunuz Çok mu Gürültü Çıkarıyor

  Dairelerde ortak duvarlarda ses yalıtımı, duvarlar arası geçiş yapan rahatsız edici seslerin kesilmesi amacıyla yapılmaktadır. Komşu duvarınızdan sizin dairenize geçen seslerin kesilmesini istiyorsanız bu durumda ses yalıtım uygulaması yapılması gerekli olacaktır. Ortak duvarda mevcut yüzeye ses yalıtım malzemeleri uygulanarak üzeri kapatılmaktadır.

  Komşunuz ile ortak duvarınızdan sizin dairenize sesler sızmaktadır. Özellikle yeni yapılarda çok sık rastlanmaktadır.İki daire arası ince yapılan duvarlar sonucunda karşılıklı komşularda ses problemi günümüzde çok yaygındır. Ancak bu tür problemin bir çözüm yolu mevcuttur.

  Devamını Oku

  Yapınızı Koruma Altına Alın

  Yapılarda ısı kayıplarının büyük bölümü dış cephelerde meydana gelmektedir. Bu nedenle binanın içeriden olduğu kadar dışarıdan da yalıtılması ve enerji kayıplarına karşı korunması büyük önem taşımaktadır.

  Yapı genelinde elde edilen enerji verimliliği, işletme giderlerini bina ömrü boyunca düşürürken bina değerini artırmakta ve aynı zamanda bina sakinlerine de konforlu bir yaşam alanı sunmaktadır. Bu sebeple yalıtım seviyesinin artması, yaşam alanlarımızın daha enerji verimli, sürdürülebilir ve fonksiyonel olmasını sağlar.

  Dış cephe mantolama sistemleri, yapı dış duvarlarını çepeçevre sararak ısı köprülerinin oluşumunu engeller ve enerji kayıplarının önlenmesinde büyük rol oynar. Yapıların, maliyet avantajı açısından en ısı verimli şekilde oluşturulabilmesi fırsatı, tasarım ve inşaat aşamasında ortaya çıkmaktadır.

  Devamını Oku

  Boya Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

  Duvar boyası yaparken ilk aklımıza gelen boyanacak yerin rengidir. Tercih ettiğimiz rengin dışında dikkat etmemiz gereken başka hususlar da vardır.Bazen bu önemli noktaları atlamamız çeşitli problemlere yol açabilir.Öncelikle boya yapılacak mekana göre uygun boyayı seçmeliyiz.İç mekan yada dış mekan özelliklerine göre seçmek en uygunu olacaktır.

  Boya yaparken en önemli nokta boyanın kalitesi ve içeriğindeki ürünlerdir.Piyasada bir çok boya çeşidi mevcuttur. Seçtiğiniz boyanın sağlığınızı tehdit etmemesi gerekmektedir. Aynı zamanda boya yaparken kullanacağınız aletler de boya yaparken size hem zaman, hem de düzgün bir iş yapma olanağı sağlayacaktır.Boyama ürünlerini seçerken kaliteli ve sağlam olmayan malzemelerden kaçınmalısınız.

  Boyanacak yerlerin iyi bir şekilde belirlenmesi de çok önemlidir, eşyalarınızın ve zemininizin temizliği açısından bu yerleri kapatmamanız sizin aleyhinize olacaktır.Eğer boyama işlemini kendiniz yapmıyorsanız Green City olarak ekibimiz size renk ve boya konusunda en sağlıklı ve en doğru çözümleri sunacaktır.

  Renk seçimleriniz rastgele ve sıradan olmamalıdır, yapılan renk tercihlerinizi boyama işlemi başlamadan önce tamamen netleştirmeli ve seçtiğiniz renklerin sizin için rahatlatıcı olmasıyla birlikte boyanın temizliğinin ve kullanılabilirliği de göz önünde bulundurulması gerekir.

  Devamını Oku