Duvar boyası yaparken ilk aklımıza gelen boyanacak yerin rengidir. Tercih ettiğimiz rengin dışında dikkat etmemiz gereken başka hususlar da vardır.Bazen bu önemli noktaları atlamamız çeşitli problemlere yol açabilir.Öncelikle boya yapılacak mekana göre uygun boyayı seçmeliyiz.İç mekan yada dış mekan özelliklerine göre seçmek en uygunu olacaktır.

Boya yaparken en önemli nokta boyanın kalitesi ve içeriğindeki ürünlerdir.Piyasada bir çok boya çeşidi mevcuttur. Seçtiğiniz boyanın sağlığınızı tehdit etmemesi gerekmektedir. Aynı zamanda boya yaparken kullanacağınız aletler de boya yaparken size hem zaman, hem de düzgün bir iş yapma olanağı sağlayacaktır.Boyama ürünlerini seçerken kaliteli ve sağlam olmayan malzemelerden kaçınmalısınız.

Boyanacak yerlerin iyi bir şekilde belirlenmesi de çok önemlidir, eşyalarınızın ve zemininizin temizliği açısından bu yerleri kapatmamanız sizin aleyhinize olacaktır.Eğer boyama işlemini kendiniz yapmıyorsanız Green City olarak ekibimiz size renk ve boya konusunda en sağlıklı ve en doğru çözümleri sunacaktır.

Renk seçimleriniz rastgele ve sıradan olmamalıdır, yapılan renk tercihlerinizi boyama işlemi başlamadan önce tamamen netleştirmeli ve seçtiğiniz renklerin sizin için rahatlatıcı olmasıyla birlikte boyanın temizliğinin ve kullanılabilirliği de göz önünde bulundurulması gerekir.